W dniu 21.03.2013 odbyła się XXXV Sesja Rady Miejskiej. Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim i Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk w pierwszym punkcie porządku obrad uhonorowali czterech młodych mężczyzn za dotychczasowe sukcesy.
Jakub Szczepański, zawodnik LKS Grom został wyróżniony za sukcesy sportowe w 2012 roku: zdobycie tytułu Mistrza Polski Juniorów i brązowego medalu w grupie juniorów do 18 lat w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce.
Arkadiusz Czarnecki, Radosław Grabowski i Damian Krajewski z Grupy ARDO zostali uhonorowani za dotychczasową działalność wolontarystyczną wyróżnioną ostatnio drugim miejscem w konkursie Barwy Wolontariatu oraz trzecim miejscem w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu.
Czterej uhonorowani mężczyźni pomimo odmiennych dziedzin w jakich działają są przykładem na to, że w tak młodym wieku można odnosić ogólnopolskie sukcesy. Jakub udowodnił, że trening daje tytuł Mistrza Polski, a Grupa ARDO poprzez bezinteresowną pomoc czyni wiele dobra oraz promuje Przasnysz jako miejsce przyjazne wolontariuszom i integracji osób niepełnosprawnych.
Jakub Szczepański zawodnik LKS GROM
Przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął jako trzynastolatek z wagą 46 kg. Zaczął od treningów ogólnorozwojowych gdyż tylko taką formę siłową mógł ćwiczyć w tak młodym wieku. Jakub systematycznie pojawiał się na siłowni, wykonując ćwiczenia nie zakłócające prawidłowego wzrostu, a przygotowujące do treningów siłowych. Jego zaangażowanie i ciężka praca sprawiły, że już w 2010 roku Jakub odniósł ogromny sukces zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii wagowej do 53 kg.
Od ukończenia 15 lat Jakub mógł zwiększył ilość i intensywność treningów. Ten szczupły zawodnik nabrał masy ciała, a z tygodnia na tydzień widać było efekty treningów w postaci większej wagi jaką podnosił. Przy wadze około 58 kg mógł wycisnąć w specjalistycznej koszulce sztangę o wadze 115 kg, a bez koszulki 105 kg.
Spektakularne sukcesy przyszły w 2012 roku, kiedy to Jakub Szczepański zdobywając złoty medal zyskał tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 16 w kategorii wagowej do 59 kg., a w grupie juniorów do 18 lat wywalczył brązowy medal. Sukcesy sportowe w 2012 roku zostały docenione w plebiscycie na sportowca Roku Tygodnika Ostrołęckiego, w którym Jakub zajął 6 miejsce.
Przed Jakubem kolejne wyzwania, starty w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc oraz szansa reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy i Świata. Dotychczasowe wyniki plasują Jakuba w pierwszej piątce juniorów na świecie, a zaangażowanie w treningi daje realne szanse na dalsze sukcesy w bieżącym roku. Władze klubu liczą na kolejne dwa medale, które w 20 rocznicę powstania LKS GROM, dadzą 50 medali z Mistrzostw Polski i Pucharu Polski wywalczone przez zawodników sekcji wyciskania leżąc i trójboju siłowego.
Jakub jest jednym z najmłodszych zawodników LKS GROM w Przasnyszu, ćwiczy na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji pod opieką trenera wielu medalistów Polski Cezarego Pykały.
Jakub ma 17 lat, jest uczniem I klasy Technikum Samochodowego w Przasnyszu, pasjonuje się motoryzacją.
GRUPA „ARDO": Arkadiusz Czarnecki, Radosław Grabowski, Damian Krajewski
Grupa ARDO (Aktywni, Radośni, Dobrzy, Odpowiedzialni)
Grupę tworzy trzech młodych, 18-letnich mężczyzn, Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.
Rozpoczęli swoją działalność wolontariacką wraz z nauką w nowej szkole we wrześniu 2010 roku. Podjęli się pracy z dziećmi niepełnosprawnymi w Poradni Rehabilitacji Neurologicznej dla Dzieci i Młodzieży AGA w Przasnyszu oraz w „Naszej Szkole" Niepublicznej Szkole z Oddziałami Przedszkolnymi realizującej Program Rehabilitacji w Przasnyszu. Po zmianach organizacyjnych placówki poszli za swoimi podopiecznymi i obecnie pracują w Niepublicznym Zespole Szkolno - Rewalidacyjno - Wychowawczym „Jestem" w Przasnyszu. Oferują pomoc niepełnosprawnym dzieciom w zakresie zaspokojenia ich potrzeb bezpieczeństwa i opieki.
Są bardzo odpowiedzialni, solidni a przy tym kreatywni i skuteczni w podejmowaniu nowych działań. Wykazują dużą empatię w stosunku do osób niepełnosprawnych potrzebujących pomocy. Każdy z nich jest inny, ma inne zainteresowania i pasje. Wolontariat spowodował, że stali się przyjaciółmi. Oceniani są jako bardzo zaangażowani w pracę, często wykraczają poza czas pracy określony w porozumieniu. Przez podopiecznych są wręcz uwielbiani.
Ich przykład namacalnie ukazuje, jak wolontariat zmienia młodych ludzi. Jak kształtuje charaktery. Jak wpływa na wychowanie młodego człowieka.
Grupa „ARDO" za swoją pracę wolontarystyczną została wyróżniona w konkursie Barwy Wolontariatu zajmując drugie miejsce oraz w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu zajmując trzecie miejsce.
Powiat przasnyski - powiat w województwie mazowieckim (północna część) ze stolicą w Przasnyszu. Zaliczają się do niego gminy Przasnysz (gmina miejska), Chorzele, Czernice Borowe, Jednorożec, Krasne, Krzynowłoga Mała, Przasnysz (gmina wiejska). Powstał w 1999 roku. Powiat zajmuje dużą powierzchnię, bo jest to 1217 km², ale jest słabo zaludniony. Na jednym kilometrze kwadratowym mieszka tu średnio 44 osób, co daje ogólną liczbę ludności w liczbie 54 tys. Powiat może się pochwalić olbrzymią ilością lasów, co umożliwia polowania, zbieranie grzybów i relaks na świeżym powietrzy w urokliwych miejscach. Inną dużą atrakcją turystyczną są bez wątpienia spływy kajakiem rzeką Omulew. Na bardziej zorganizowane podziwianie wspaniałości powiatu pozwolą turystyczne szlaki.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola